A fenyőtűlevelekben rengeteg a C- vitamin,akár 6x annyi,mint a citromban.
Hatása:
- Gyógyítja a torokgyulladást,
- enyhíti a köhögést
- minden légúti megbetegedés esetén ajánlott, mivel erősen antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatású.
- Kiváló nyákoldó, természetes köptetőként funkcionál.
- Fáradtság és mentális kimerültség esetén is hatásos.
- Gyógyír az emésztési zavarokra , enyhíti az epegörcsöket, támogatja a májat és segít megszüntetni a puffadást és a hányingert.
A lándzsás útifüvet a légutak gyulladásos megbetegedéseiben, köhögés csillapítására, köptetőként használják baktériumölő, gyulladáscsökkentő hatása miatt. Oldja a letapadt nyákot, elősegíti a köpetképződést. A torok nyálkahártyáját bevonva enyhíti annak gyulladását, szünteti a köhögési ingert.
A kakukkfű erős antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, csökkenti, illetve megszünteti a fertőzéseket. Mérsékli a megfázásos légúti panaszok miatt kialakuló nehézlégzést, kitisztítja az orrjáratokat. Gyulladásgátló hatása révén kezeli a szájüregi- és a torokgyulladást.Nyákoldó és köptető, gyógyítja a hörghurutot, csillapítja a makacs köhögést. Hatékony görcsoldó, ezáltal sikeresen alkalmazható fájdalmas menstruáció, valamint has- és migrénes fejfájás esetén, ahogyan a bél- és epegörcsöt is enyhíti.
Készíts szirupot: kb. kétharmad rész fenyőrügy, egyharmad rész kakukkfű és lándzsás útifű.
Nagyon hatékony immunerősítő szer.
1,7 dl-es üveg elkészítéséhez
- 1 kg kristálycukor
- 3-4 marék fenyőrügy
- 1-1 marék kakukkfű és lándzsás útifű
- 1/2 dl víz
Keverjük össze a 3 féle növényt. Egy tiszta üveg aljára 2.3 cm magasságig cukrot szórunk, és ezután ráhelyezünk egy sort a növény mixből.
Ha tiszta környezetből gyűjtöttük nem szükséges megmosni. Kicsit nyomkodjuk meg, és folytassuk az előző műveletet, egészen addig, amíg a tele nem töltöttük az üveget.
Zárjuk le, és tegyük meleg helyre, kitehetjük a napra is (bár ekkor jobban bebarnul).
Néhány nap múlva a cukor olvadni kezd (ha 2-3 nap múlva sem tenné, akkor tegyünk hozzá néhány kanál vizet), ha gondoljuk tovább rétegezhetjük friss rüggyel az üveget.
10 nap alatt kb ez a folyamat megy végbe:
Keverjük össze, és hagyjuk tovább érni. 2-3 hét után, amikor a rügyek kifakultak, szűrjük le, és lezárva, hűvös helyen tároljuk.
A szirup használata: hurutos köhögés esetén étkezések előtt együnk belőle egy teáskanállal. Langyos teába is tehetjük, citrommal ízesíthetjük.
(̶◉͛‿◉̶) Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!